WYCIECZKI KRAJOZNAWCZE

Wycieczki krajoznawcze

 

W ramach założeń stowarzyszenia Zakochaj się w Polsce, tj. upowszechniania wiedzy o Polsce przygotowujemy i realizujemy turystyczne trasy krajoznawcze po wielu regionach Polski, krainach historycznych oraz obszarach krajobrazowych, pasmach górskich, szlakach, które wyznaczają rzeki, krainach geograficznych i miastach Polski. Każdy wyjazd jest bogatą ofertą krajoznawczą, pełną atrakcji, zróżnicowaną pod względem tematycznym. Biorą w nich udział osoby, które chcą wiedzieć więcej o naszym kraju, są ciekawe nieznanych miejsc, jak również gotowe na poznawanie nowych szlaków tematycznych, miejsc życia i wątków biografii znanych postaci, siedzib rodów szlacheckich, ciekawostek kulturowych czy atrakcji przyrodniczych.

Wycieczki są wyprawami dla wszystkich, którzy lubią poznawać Polskę. Na naszych trasach odkrywamy architekturę i dzieła sztuki, śledzimy zjawiska społeczne, gospodarcze, poznajemy historyczne i współczesne zespoły urbanistyczne, odwiedzamy zabytki techniki, obserwujemy rozwój i specyfikę odwiedzanych obszarów, poznajemy twórców produktów regionalnych oraz odkrywamy lokalną kulturę i kultywowane tradycje. Na wycieczkach opisujemy i przybliżamy turystom wiele wątków związanych z życiem literackim, patriotycznym czy artystycznym.

Dotychczas podróżowaliśmy po Wielkopolsce, województwie lubuskim, Ziemi Opolskiej, Górnym Śląsku, Ziemi Łódzkiej, Małopolsce,  województwie kujawsko-pomorskim,  Łużycach, a przed nami wiele nieodkrytych obszarów Polski. Dla naszych sympatyków Dolny Śląsk nie ma już tajemnic, choć nieustannie odwiedzamy nasz region poszukując niszowych, mało znanych atrakcji.  

W wycieczkach biorą udział Wrocławianie i osoby dojeżdżające czasami z odległych stron, do grupy dołączają uczestnicy, których przyciąga wysoki poziom merytoryczny, ciekawe obiekty i miejsca, których nigdy nie zobaczyliby podróżując indywidualnie i o których dotąd nie słyszeli, ponadto o wyborze decyduje interesująca i bogata kompozycja poszczególnych tras, starannie przemyślane i dobrane punkty zwiedzania.

Zapraszamy wszystkich miłośników krajoznawstwa, gdyż to najlepsza  propozycja wśród ofert turystycznych dla wymagających turystów.

Aktualna oferta wyjazdów